رفتن به محتوا

مشخصات و قیمت خرید پایه تلویزیون دیواری و سقفی

پایه تلویزیون

پایه تلویزیون ابزاری است که به چیدمان بهتر تلویزیون در منزل شما کمک می‌کند. زیبایی و جلوه خوبی به منزل شما می‌دهد. اگر می‌خواهید از فضای منزل و محل کار خود به صورت بهینه استفاده کنید، این پایه‌ها برای حل این مشکل یکی از ابزارهای کمک کننده هستند.

به همین دلیل در این مقاله سعی داریم جزئیات کامل در مورد پایه تلویزیون را شرح دهیم. شما را با انواع آن‌ها آشنا کنیم تا بتوانید از پایه مناسبی برای دستگاه خود استفاده کنید.

پایه تلویزیون چیست؟

استفاده از میز تلویزیون یکی از روش‌های نگه داشتن این دستگاه است. اما امروزه پایه‌های تلویزیون در طرح و شکل‌های مختلف با قیمت‌ها و کاربردهای متفاوت ساخته شدند. پایه یا براکت (Bracket) وسیله‌ای برای نگه داشتن تلویزیون است.

پایه تلویزیون برای نصب روی دیوار

این پایه‌ها زیبایی خاصی به منزل و محل کار شما می‌دهند و به استفاده بهینه از فضا به شما کمک می‌کنند. به شکل‌های متفاوتی اعم از دیواری، ایستاده، سقفی و… هستند که در ادامه به شرح هر کدام می‌پردازیم.

برای دیدن محصولات یخچال رنگی کلیک کنید.

انواع پایه‌های تلویزیون

این نگهدارنده‌های تلویزیون که موضوع مقاله ما هستند به چندین نوع طراحی و ساخته شدند. هر کدام از آن‌ها برای مکان خاصی مناسب است. جنس براکت‌ها معمولا از جنس ورق‌های سرد آهن و بعضی از آن‌ها ترکیبی از آهن، آلومینیوم و قطعات پلاستیک است. بر اساس کاربردهای مختلف مدل‌های متفاوتی دارند. در ادامه به معرفی هر کدام می‌پردازیم.

پایه دیواری تلویزیون

این نوع پایه برای نصب روی دیوار است. همانطور که از اسم آن مشخص است، این پایه‌ها به گونه‌ای روی دیوار نصب می‌شوند که تلویزیون روی آن قرار می‌گیرد. از فضاهای محدود به صورت بهینه استفاده می‌شود و باعث زیبایی و گستردگی محیط می‌شود.

پایه پشت تلویزیون

اگر فضای بزرگی ندارید، این پایه‌ها در داشتن فاصله مناسب نسبت به تلویزیون نیز به شما کمک می‌کند. همچنین با نصب تلویزیون روی این پایه‌ها زاویه دید مناسبی را برای تماشا ایجاد می‌کنید و به این صورت جلوه نمایشگر شما بسیار زیبا می‌شود.

نام پایه‌های دیواری به این صورت انتخاب می‌شود که در آن‌ها فاصله از دیوار نیز گنجانده شده است. برای مثال پایه‌ای که نامش نامش TW-465 است، یعنی حداکثر فاصله تلویزیون از دیوار 465 میلیمتر می‌باشد.

پایه دیواری تلویزیون می‌تواند به صورت ثابت یا متحرک باشد. نوع ثابت آن بعد از نصب، از هیچ کدام از جهات حرکت نمی‌کند و با هزینه ای مناسب تهیه می‌شود.

پایه تلویزیون دیواری ثابت

نوع متحرک این پایه‌ها می‌تواند از بالا و پایین یا تمام جهات حرکت کند و زاویه تلویزیون را متناسب با جایگاه خود به راحتی می‌تواند جابجا کرد.

پایه تلویزیون متحرک

لازم به ذکر است که این پایه‌ها برای انواع تلویزیون‌ها ساخته شدند. حتی برای تلویزیون‌های منحنی نیز می‌توانیم از این پایه‌ها استفاده کنیم.

پایه تلویزیون برقی نوعی از پایه دیواری است که از طریق یک ریموت کنترل می‌شود. کاربر می‌تواند با ریموت کنترل زاویه تلویزیون خود را به جهت دلخواه تنظیم کند.

پایه تلویزیون دیواری کنج یکی دیگر از انواع پایه دیواری است. اگر علاقه دارید تلویزیون خود را در گوشه قرار دهید و همچنین فضای کوچکی دارید، این نوع پایه برای تلویزیون شما مناسب است. این پایه‌ها را می‌توان در جهات پایین و بالا جابجا کرد.

پایه دیواری تلویزیون برای کنج دیوار

پایه رومیزی تلویزیون

این پایه‌ها برای افرادی مناسب است که تمایلی به نصب پایه با مدل‌های دیگر ندارند و می‌خواهند تلویزیون خود را روی میز قرار دهند. از این نوع پایه برای هر نوع تلویزیونی با پشت تخت یا منحنی می‌توان استفاده کرد.

پایه رومیزی تلویزیون

امکان تنظیم ارتفاع مناسب و تراز کردن در این پایه‌ها وجود دارد و در طرح‌ و قیمت و با کارایی مختلف طبق سلیقه مشتری تولید می‌شوند.

یخچال فریزر بدون برفک خوبه؟

پایه ایستاده تلویزیون

پایه ایستاده تلویزیون دارای چرخ‌های متحرک برای جابجایی است. همچنین برای جلوگیری از جابجا شدن ناخواسته دارای قفل مخصوص است. این پایه‌ها برای هر نوع تلویزیونی با هر اندازه و وزنی طراحی ساخته شدند.

پایه تلویزیون ایستاده

این نوع پایه به صورت ایستاده و بدون سوراخ کردن دیوار در جای خود قرار می‌گیرد. مناسب برای مکان‌هایی مانند نمایشگاه، اداره، سمینارها، کلاس‌های آموزشی و… است که نیاز به جابجایی تلویزیون دارند.

پایه سقفی تلویزیون

این پایه‌ها به گونه‌ای طراحی شدند که روی سقف نصب می‌شوند. ارتفاع آن‌ها از سقف قابل تنظیم است و مناسب برای افرادی است که می‌خواهند تنظیم ارتفاع تلویزیون آن‌ها متغیر باشد. این نوع پایه نیز برای هر نوع تلویزیونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پایه تلویزیون سقفی
پایه سقفی تلویزیون برای مکان‌های عمومی و بزرگی مانند فرودگاه، آزمایشگاه، کارخانه‌ها، پایانه‌ها و خانه‌هایی با سقف شیب‌دار و… مناسب است. در مکان‌هایی که کاربر نیازمند چرخش افقی کامل تلویزیون است، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از پایه برای تلویزیون

 • این پایه‌ها برای خانه‌هایی با متراژ کم بسیار مناسب هستند. نصب پایه دیواری تلویزیون در خانه باعث می‌شود از فضا به صورت بهینه استفاده کنید.
 • تلویزیون‌های جدید و بزرگ که در اکثر منازل وجود دارد بسیار سبک هستند. ممکن است توسط کودکان تکان داده شوند و آسیب ببینند. استفاده از این پایه‌ها می‌‌تواند امن باشد.
 • در مکان‌های عمومی به دلیل رفت و آمدهای مکرر، استفاده از میز کار درستی نیست. به همین دلیل این پایه‌ها پیشنهاد می‌شود.پایه تلویزیون سقفی
 • پایه‌های دیواری دارای شکل‌ها و طرح‌های مختلف و زیبایی هستند. قرار دادن تلویزیون روی این یک پایه شیک و مناسب می‌تواند آن قسمت از منزل شما را بسیار زیبا جلوه دهد.
 • این پایه‌ها به گونه ای طراحی شدند که در ارتفاع و فاصله دلخواه شما تنظیم می‌شوند.
 • این پایه‌ها معمولا دارای فضایی برای قرار دادن وسایل مربوط به تلویزیون است. برای مثال دستگاه دی وی دی و موارد دیگر را می‌توان در این فضاهای تعبیه شده جای داد.

7 نکته مهم برای نصب انواع پایه‌های تلویزیون

 1. برای نصب تلویزیون ابتدا جای مناسب را انتخاب کنید. تلویزیون نقطه کانونی منزل شما است و برای اکثر مردم مهم تلقی می‌شود. پس محل نصب را به گونه‌ای انتخاب کنید که زیبایی نیز حفظ شود.
 2. هنگام نصب به ارتفاع تلویزیون بسیار دقت کنید. ارتفاع آن نباید به گونه‌ای باشد که به گردن شما آسیب وارد کند. طبق استاندارها پایه را نصب کنید. حتی ممکن است در پایه‌های ثابت برای تغییر زاویه تلویزیون به ستون فقرات خود به دلیل جایگاه نامناسب پایه آسیب وارد کنید.
 3. در نصب پایه‌های دیواری مطمئن شوید که دیوار می‌تواند از وزن پایه و تلویزیون پشتیبانی کند.
 4. حتما دقت کنید که مرکز صفحه نمایش نزدیک به سطح چشم شما باشد.
  پایه تلویزیون زمینی
 5. اگر تلویزیون در اتاقی نصب می‌شود که در آن وسیله گرمایشی وجود دارد، سعی کنید ارتفاع آن را کم کنید. چون گرمای بیشتر در فضای بالای اتاق به تلویزیون آسیب وارد می‌کند. همینطور تلویزیون را اطراف وسایل گرمایشی قرار ندهید.عکس پایه تلویزیون دیواری
 6. اگر سیم‌های تلویزیون را داخل کانال یا دیوار قرار می‌دهید مراقب باشید دچار پوسیدگی، پارگی یا ایرادی نباشند. چون در محیط‌هایی که رطوبت وجود دارد به دلیل خیس بودن، اتصال ناگهانی یا آتش سوزی رخ می‌دهد.
 7. قبل از نصب پایه، به نور تابیده از پنجره در آن فضا دقت کنید. اگر نور به صفحه تلویزیون بتابد حتما آزاردهنده خواهد شد.

برای دیدن یخچال شیشه ای کلیک کنید.

خرید پایه تلویزیون

در هر مکانی که هستید و تلویزیون در آن محیط وجود دارد، می‌توانید از یکی از انواع پایه‌های تلویزیون استفاده کنید.

برای خرید این پایه‌ها می‌توانید نمونه‌های مختلف آن را در فضای مجازی جستجو کنید و یکی از انواع آن را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. با توجه به مکانی که تلویزیون در آن قرار می‌گیرد برخی از مدل‌های آن از لیست انتخاب‌های شما حذف می‌شود.

برای مثال بهترین گزینه برای منازل کوچک مدل دیواری آن است. برای مکان‌های عمومی شلوغ نوع سقفی آن مناسب است. مکان‌های عمومی خلوت مدل ایستاده پایه‌ها پاسخگو خواهد بود. مدل رومیزی نیز بهتر است برای منازل و محیط‌های خلوت استفاده شود.

و اما زمانی که با توجه به بودجه و سلیقه خود پایه مناسب را انتخاب کردید، به این نکته توجه فرمایید که محصول انتخابی، خدمات پس از فروش نیز داشته باشد. به این صورت برای نصب و بقیه موارد دچار مشکل نخواهید شد.

برندهای مختلف این پایه‌ها

اکثر برندهای تولیدکننده تلویزیون به تولید پایه‌های آن نیز پرداختند. چندین برند و پایه‌های تولیدی آن را معرفی می‌کنیم.

پایه تلویزیون سونی

سونی یکی از برندهایی است در منازل و مکان‌های عمومی بسیاری، لوازم خانگی مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید پایه سونی نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های انتخابی شما باشد. این پایه‌ها در انواع مختلف توسط این شرکت طراحی و تولید شده است. پایه زمینی تلویزیون سونی از موارد پراستفاده آن است.

پایه تلویزیون سامسونگ

سامسونگ نیز برند معروف و شناخته شده‌ای است که تنوع بالایی در این پایه‌ها دارد. پایه تلویزیون ال سی دی سامسونگ یکی از اولین محصولات تولید شده توسط این شرکت است.

پایه تلویزیون ایکس ویژن

ایکس ویژن یک برند موفق ایرانی است که این پایه‌ها را نیز تولید می‌کند. نسبت به دیگر برندها تنوع کمتری دارد.

قیمت پایه تلویزیون

قیمت این پایه‌ها با توجه به برند و مواد اولیه مورد استفاده در آن‌ها متفاوت است. که از 100 هزار تومان تا 4 میلیون تومان متفاوت است.

جمع بندی

این مقاله جهت معرفی پایه‌های تلویزیون برای شما تهیه شد. انواع این پایه‌ها را کامل توضیح دادیم. متوجه شدیم هر کدام از مدل‌های آن در مکان‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزایای استفاده از آن ذکر شد و طریقه خرید آن را نیز شرح دادیم. برندهای معروف و حدود قیمت‌ این پایه‌ها را در این مقاله نیز گنجاندیم تا شما انتخاب بهتری داشته باشید.

ازاینکه این مقاله را همراه ما بودید، متشکریم. پذیرای سوالات، نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *