رفتن به محتوا

یخچال بدون برفک چی خوبه؟ خرید یخچال فریزر بدون برفک ارزان

یحچال بدون برفک

یخچال فریزر بدون برفک یکی از مهم‌ترین لوازم هر آشپزخانه‌ای است و حتما باید برای خرید این وسیله موارد زیادی را در نظر بگیریم. اما شاید ندانید که چه مواردی را در خرید این محصول باید در نظر داشته باشید و یا قیمت فریزر بدون برفک چقدر است و چه میزان باید هزینه کنید؟ یا حتی این مسئله که یخچال بدون برفک ارزان برخرید یا برند خاصی را انتخاب کنید.

اگر به دنبال همه این سوال ها هستید این مقاله یک راهنمای خرید فوق العاده خرید یخچال فریزر بدون برفک است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا تمام مواردی که شما را در انتخاب این وسیله خانگی دودل می‌کند بررسی کنیم.

در ابتدای این مطلب به سراغ دانستن اینکه این وسیله چیست و چه کارایی دارد برویم.

برفک چیست؟

برفک یا همان برف هایی که درون یخچال فریزرها می‌زند زمانی تشکیل می‌شوند که هوای داخل یخچال مرطوب شود.

رطوبت به وجود آمده در اثر برخورد با سرمای داخل یخچال دچار میعان شده و به شکل قطرات شبنم ریز روی سطح این وسیله می‌نشیند. این شبنم ها در ارتباط با سرمای داخل محصول با از دست دادن گرمای زیاد تبدیل به برفک می شود.

شاید با خود فکر کنید که کدام رطوبت و یا اینکه شما همیشه در گذاشتن مواد غذایی درون این دستگاه همیشه دقت کرده اید و هیچ رطوبتی را وارد آن نکرده اید.یخچال فریزر بدون برفک

نکته: انواع مدل های مختلف این محصول چه نوع قدیمی یا جدید آن به خودی خود رطوبت ایجاد نمی‌کنند. این رطوبت زمانی وارد این محصول شما می‌شود که هوای مرطوب و گرم محیط بیرون یخچال در اثر باز و بسته شدن مداوم درب یخچال از محیط خارج به داخل کابین داخلی یخچال نفوذ کند.

حتی با اینکه شما مواد غذایی را سرد کرده و داخل یخچال می‌گذارید باز هم مقداری رطوبت را به این وسیله وارد می‌کنید.

علت اصلی برفک زدن یخچالها چیست

در این قسمت علت دقیق یخ زدن یا برفک زدن این محصولات را بررسی می‌کنیم. دو دلیل عمده وجود دارد که رطوبت وارد این محصول می‌شود.

محل نگهداری یخچال

اصلی ترین دلیل برفک زدن: یخچالها همیشه در آشپزخانه قرار می‌گیرند، باز و بسته کردن در این محصول حتی برای تعداد کم نیز منجر به ایجاد برفک شدید در یخچال می شود.

مثلا: اگر آشپزخانه شما در کنار درب حمام خانه باشد و یا از آن مهم تر اینکه اجاق گاز در نزدیکی این محصول قرار گرفته باشد. به خصوص  اگر سماور روی گاز همیشه روشن باشد و در حال جوشیدن، در همچین شرایطی بخار ناشی از پخت و پز باعث تبدیل شدن آشپزخانه شما به محیطی با رطوبت بسیار بالا می شود.

در چنین وضعیتی برفک زدن این محصولات بسیار حتمی است.

عایق بندی نا مناسب

عایق بندی یا همان لاستیک های دور درب یخچال بسیار اهمیت دارد. اگر فقط گوشه ای از این لاستیک دور درب دچار پارگی و یا شل شدگی و حتی تغییر شکل شده باشد، کارایی سابق را نخواهد داشت. طبیعی است که در این صورت هوای مرطوب و گرم محیط بیرون از یخچال به راحتی به داخل یخچال وارد می‌شود.یخچال فریزر بدون برفک

اگر از برفک خسته شده اید اولین کاری که انجام می‌دهید چک کردن تسمه یا لاستیک دور درب وسیله است. دقت داشته باشید که خراب بودن این لاستیک نه تنها سبب برفک بلکه باعث کاهش عمر مفید و افزایش مصرف برق و از دست رفتن هزینه ها می‌شود.

یخچال فریزر بدون برفک چیست و چه کارایی دارد؟

در ارتباط با برفک و نحوه بوجود آمدن آن صحبت کردیم حال باید به سراغ انواع مختلف بدون برفک آن برویم و بدانیم که دلیل برفک نزدن یخچال های جدید چیست؟

یخچال های قدیمی مجهز به سیستم‌های نوفراست یا همان برفک زدا نیستند. علت برفک زدن وسیله های قدیمی آن است که در مدل های قدیمی، صفحه خنک کننده تریزون داخل وسیله قرار گرفته است، که با سردتر شدن آن قفسه داخل یخچال سرد و خنک می شود.

در مدلهای جدید بدون برفک نوفراست، دیگر صفحه خنک‌ کننده تریزون را نخواهید دید نیست.

بجای این صفحات از لوله های خنک کننده اواپراتور در پشت صفحه انتهایی وسیله استفاده شده است. سرمایی که در وسیله های جدید تولید می‌شود، توسط یک فن به داخل قفسه هدایت می شود. در این نوع از وسیله برقی های جدید رطوبت درون وسیله روی لوله های اواپراتور می نشیند و یخ می زند. خب شاید بپرسید پس چه فرقی کرد؟

اما نکته مهم در این وسیله های جدید این است که در کنار لوله ها یک المنت نصب شده است. دستوری مبنی بر ذوب برفک از برد الکترونیکی، به سمت این المنت هر چند ساعت یک بار فرستاده می‌شود و المنت روشن می‌شود و برفک ها را به آسانی آب می کند.  آب بوجود آمده توسط یخچال نیز از مسیر تخلیه به کاسه ای که روی موتور یخچال تدارک دیده شده هدایت می شود.

نکته مهم: اگر حجم برفکهای تشکیل شده روی اواپراتور زیاد شوند، و سرمای مناسب داخل این محصول تولید نشود. می‌تواند علت آن خراب شدن لاستیک دور درب یخچال باشد.

یا حتی خرابی

 • سنسور دیفراست
 • خرابی ترموفیور
 • خرابی المنت
 • برد الکترونیکی

باشد. حتما خودتان دست به تعمیر نزنید و یک تعمیرکار خبر کنید.

یخچال بدون برفک چی خوبه

اینکه کدام انواع از این محصول برای شما خوب است تماما بستگی به قیمت یخچال فریزر بدون برفک و نوع امکاناتی که شما از این وسیله می‌خواهید دارد. عوامل زیر در انتخاب و به شما کمک خواهد کرد. برای خود هریک از موارد زیر را مشخص کنید و بعد اقدام به خرید این محصول کنید.یخچال فریزر بدون برفک

 • مدل یخچال یا شکل ظاهری آن
 • ابعاد
 • تعداد خانوار
 • جنس بدنه
 • نوع درب
 • تعداد قفسه های داخل آن
 • کشوهای اضافی (کشوی میوه)
 • یخ ساز یا آب سرد کن
 • قفل کودک
 • میزان صدای وسیله
 • اخطار باز ماندن درب
 • سایز کلی
 • برند

تمامی این موارد را که برای خود مشخص کردید باید به سراغ فروش یخچال بدون برفک برویم. ما در این مطلب سعی کرده ایم تا شما را با انواع مختلف این وسیله و دلیل استفاده از بدون برفک آن کرده ایم. در ادامه برای شما قیمت فریزر کوچک بدون برفک و سایز بزرگ را مشخص کرده ایم. شما خواندن این مطلب می‌توانید به راحتی یک انتخاب خوب داشته باشید.

قیمت یخچال بدون برفک

قیمت انواع مختلف این محصول بستگی به موارد زیر دارد که با هم بررسی می‌کنیم و در نهایت قیمت محصولات با برند های مختلف و ویژگی های آن را بررسی خواهیم کرد.

برند

یکی از اصلی ترین عوامل در خرید یخچال بدون برفک برند است. اگر دقت کرده باشید برندهای ال جی یا سامسونگ از برند های اسنوا و … ارزان تر است. چندین دلیل مختتلف برای این اختلاف قیمت وجود دارد. یکی از این دلایل استفاده از تکنولوژی روز است. دلیل دیگر کارخانه سازنده محصولات ارزان قیمت و با ویژگی های کمتر تولید نمی‌کند. قیمت محصول با وارد شدن به کشور ما تغییر قیمت خواهد داد.

ایرانی یا خارجی

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت این محصولات به کشور سازنده بستگی دارد. مثلا در کشور ما به دلیل تولید ایرانی و هزینه کمتر بابت مواد اولیه قیمتها ارزان تر است.یخچال فریزر بدون برفک

فروشنده

قیمتها به فروشنده بستگی زیادی دارد. انصاف برای فروش محصولات تعیین کننده قیمت ها است.

قیمت یخچال فریزر امرسان بدون برفکیخچال فریزر بدون برفک

یخچال فریزر امرسان در سایزها و مشخصات مختلفی وجود دارد. در قسمت بعدی قیمت یخچال امرسان بدون برفک را گفته ایم.

انواع آن و مشخصات:

 •  مدل TFN18D یکی از جدیدترین محصولات EMERSUN است
 • مناسب برای آشپزخانه های ایرانی
 • کیفیت و قیمت بسیار مناسب
 • گرید مصرف انرژی این یخچال فریزر A کم مصرف
 • مناسب خانواده هایی با تعداد نفرات 4 الی 5 نفر
 • ارتفاع این محصول 182.5
 • پهنای 66 سانتی متر
 • فریزر بالای این محصول با تعداد 2 طبقه
 • یخساز پرتال

قیمت محصولات این برند از 7 میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت فریزر کوچک بدون برفک ال جییخچال فریزر بدون برفک ال جی

این برند شناخته شده در سایزهای مختلف یخچال فریزر تولید می‌کند. اما در زیر مشخصات فریزر بدون برفک ال جی را نوشته ایم:

 1. دارای نمایشگر LED فریزر
 2. automatic deactivation
 3. عملکرد SuperFreeze با غیر فعال‌سازی اتوماتیک
 4. Automatic
 5. سیستم صوتی هشدار باز بودن بیش از حد درب
 6. کنترل تنظیمات دما به صورت دیجیتال فریز
 7. کنترل صفحه نمایش برای دما
 8. تعداد طبقات فریزر: 7 کشو
 9. انجماد سریع در فریزر
 10. طراحی گردش هوا در طبقات
 11. مجهز به عیب یاب خودکار
 12. ظرفیت خالص فریزر: 240 لیتر

قیمت این محصول از 7 میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت فریزر کوچک بدون برفک سامسونگ

یخچال فریزر بدون برفک

مشخصات کلی:

 • نمایشگر LED بر روی فریزر
 • automatic deactivation
 • عملکرد SuperFreeze همراه با غیرفعال‌سازی خودکار
 • Automatic
 • سیستم صوتی هشدار باز ماندن درب
 • کنترل تنظیمات دما به صورت دیجیتال فریزر
 • کنترل صفحه نمایش برای دما
 • ظرفیت خالص فریزر: 230 لیتر
 • کاهش مصرف انرژی با یک کمپرسور اینورتر

کمپرسور خطی سامسونگ در فریزر مدل RZ32M7120WW جریان برق را تنظیم می کند؛ در این حالت مقایسه با مدل های مختلف تا ۴۰% در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

این کمپرسور خاص بر اساس مدل استفاده کاربران و شرایط محیط، فضای داخلی این محصول را به بهترین حالت تنظیم میکند.

قیمت یخچال فریزر بدون برفک امرسان

این برند ایرانی اقدام به تولید محصولات بدون برفک کرده و در سایزها با اندازه های مختلف شروع به تولید انواع یخچال فریزر بدون برفک کرده است. در ادامه این مطلب با هم به بررسی سایزهای مختلف آن خواهیم پرداخت.

قیمت یخچال فریزر امرسان 20 فوت بدون برفک

یکی از مجهزترین محصولات یخچال‌ امرسان که با قد دو متر دسترسی به وسیله های درون آن را راحت تر کرده است مدل 20 فوت مدل BFN20D-M/TP است.

ویژگی برجسته این محصول وجود ۴ طبقه  و صفحه نمایشگر دیجیتال است که کار کردن با این وسیله  را راحت می‌کند. از دیگر امکانات محصول می‌توان به بدون برفک بودن و عیب‌یابی اتوماتیک اشاره کرد. طراحی بسیار ساده این محصول امکان قرار دادن آن در همه آشپزخانه‌ ها را فراهم می‌کند.یخچال فریزر بدون برفک

استاندارد بودن این محصول طوری است که فضای زیادی برای نصب نمی‌خواهد. یکی دیگر از خصوصیات این محصول گنجایش زیاد برای قرار دادن مواد غذایی است.

داخل این محصول با طبقات شیشه‌ای نشکن از هم جدا می‌شوند و مواد غذایی مختلف را می‌توان درون آن قرار داد. همچنین کشوی مخصوص میوه و سبزیجات هم برای آن در نظر گرفته شده است.

قیمت این محصول خاص از 8 میلیون تومان است.

قیمت یخچال فریزر 22 فوت امرسان بدون برفک

مدل 22 فوت ظریفیتی برابر 345 لیتر دارد. همانند مدل های دیگر از شیشه های نشکن در 4 طبقه در این محصول استفاده شده است. عرض این قفسه ها بسیار زیاد است و برای قرار دادن مواد غذایی مختلف مشکلی وجود ندارد.یخچال فریزر بدون برفک

میوه ها و سبزیجات به رطوبت بیشتری نیاز دارند. و نیاز است که این مواد در کنار سایز مواد قرار گیرنده در یخچال ها نباشند. به همین منظور در این محصول دو کشو fresh box در زیر قفسه های شیشه ای ساخته شده. این کشوها رطوبت کافی را برای میوها فراهم می‌کنند.

برای نگهداری نوشیدنی ها هم در این مدل قفسه هایی تدارک دیده شده است.

مصرف انرژی این وسیله بسیار پایین است.

شروع قیمت از 9 میلیون تومان است.

قیمت یخچال فریز دوقلو امرسان بدون برفک

در یخچالهای دو قلو قسمت بیشتری را برای فریز کردن مواد در نظر گرفته شده است. این محصول مناسب برای خانواده هایی است که اعضای بیشتری را دارند. در این محصول در هر بخش 15 فوت ظرفیت وجود دارد که کلا 30 فوت گفته می‌شود.یخچال فریزر بدون برفک

قیمت یخچال بدون برفک امرسان دوقلو از رنج 20 میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت یخچال فریزر جنرال استیل بدون برفک

یک آبسردکن روی درب این یخچالها در نظر گرفته شده است که زیبایی بیشتری را برای ظاهر این وسیله به ارمغان آورده است. یکی از مزیت های این آبسردکن ها کمتر باز کردن درب یخچال است.یخچال فریزر بدون برفک

این وسیله  ویژگی بدون برفک است که نیازی نیست دیگر نگران باز و بسته شدن محصول باشید.

قیمت یخچال بدون برفک پارسیخچال فریزر بدون برفک

 • نمودار مصرف: b
 • گنجایش یخچال: 415 لیتر
 • گنجایش فریزر: 190 لیتر
 • گنجایش کل: 24 فوت
 • ارتفاع: 1900 میلی لیتر
 • عمق: 670 میلی لیتر
 • طبقات: 3 عدد
 • لامپ یخچال
 • مجهز به نمایشگر و تنظیم دیجیتالی دما
  مجهز به فن و گردش یکنواخت هوا
  مجهز به هشدار دهنده بازماندن در و افزایش دما
  دارای قابلیت عیب یابی هوشمند

قیمت از 15 میلیون تومان.

قیمت یخچال بدون برفک هیمالیافریزر بدون برفک

 • نمودار مصرف انرژی: A
 • گنجایش یخچال: 387 لیتر
 • گنجایش فریزر: 257 لیتر
 • گنجایش کل: 23 فوت
 • ارتفاع: 1700 میلی لیتر
 • عمق: 730 میلی لیتر
 • طبقات: 6 عدد
 • لامپ یخچال هیمالیا
 • مجهز به نمایشگر و تنظیم دیجیتالی دما
 • مجهز به فن و گردش یکنواخت هوا
 • مجهز به هشدار دهنده بازماندن در و افزایش دما
 • دارای قابلیت عیب یابی هوشمند

قیمت از 16 میلیون تومان.

قیمت فریزر صندوقی بدون برفک

فریزر صندوقی خانگی ۲۶۰ لیتری:

 •  تک درب
 • دو درب
 • بدنه گالوانیزه ورق رنگی
 • عایق بندی تزریق فوم پلی یورتان
 • جلوگیری از درز کردن سرما و انرژی
 • ۲۶۰لیتری در دو مدل تک درب و دو درب
 • ابعاد: طول ۱۰۵ سانتی متر
 • عمق ۶۱ سانتی متر
 • ارتفاع ۸۳ سانتی متر
 • دمای داخلی فریزر زیر صفر
 • این فریزر کم مصرف و مجهز به کمپرسور کم مصرف
 • مناسب برای نگهداری مرغ،ماهی،بستنی و سبزیجات و …

شروع قیمت این محصول از 8 میلیون تومان

نکته در مورد یخچال فریزر بدون برفک

اگر نگران قیمت ها و هزینه های خرید این وسیله هستید باید بگوییم که نباید زیاد به قیمت فریزر امرسان بدون برفک یا حتی برندهای خارجی فکر کنید. قیمت ها اکثرا در یک رنج هستند و شما باید بیشتر به کارایی های زیر دقت کنید.

یخچال فریزر بدون برفک

 1. ابعاد
 2. تعداد طبقات
 3. آبسردکن
 4. کنترل دما
 5. لامپ
 6. جای نگهداری میوه ها
 7. برفک زدن یا نزدن
 8. فوت
 9. رنگ
 10. مصرف انرژی

مواردی که در بالا گفته شد بهترین معیار ها برای خرید این وسیله است.

جمع بندی: 

در این مقاله سعی کردیم تمامی مواردی را که در خرید یک یخچال بدون برفک برای شما کارایی دارد را بیان کنیم. یادتان باشد که اگر از یخچال های قدیمی استفاده می‌کنید بهتر است که در فضای مرطوب نزدیک حمام و یا داخل آشپزخانه کنار اجاق گاز قرار ندهید.

از اینکه در کنار ما راهنمای خرید یخچال فریزر بدون برفک بودید متشکریم.

اگر شما هم در قصد خرید یکی از مدل های بالا را دارید می‌توانید برای ما زیر همین پست کامنت بگذارید یا با شماره واتس آپ داخل سایت تماس بگیرید.

تیم جهش لند متخصص و نماینده فروش انواع لوازم خانگی ایرانی و خارجی است.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *