رفتن به محتوا

بهترین پایه دیواری تلویزیون ال ای دی LED و LCD از کجا بخرم؟

پایه دیواری ال ای دی

پایه دیواری ال ای دی یکی از مدل‌های پایه تلویزیون است که تلویزیون را روی دیوار نگه می‌دارد. محبوبیت آن بین مردم غیرقابل انکار است. امروزه به دلیل جلوه بسیار زیبا و شیکی که این پایه‌ها به منازل و مکان‌های عمومی دادند، بسیاری از افراد تمایل به استفاده از آن‌ها دارند.

پایه‌های تلویزیون به مدل دیواری ختم نمی‌شوند، اما به دلیل اهمیت بیشتر نوع دیواری آن و علاقه اکثریت به این مدل، در این مقاله به شرح کامل آن می‌پردازیم. انواع آن را معرفی می‌کنیم. طریقه نصب و برندهای معتبر این محصول نیز عنوان می‌شود. با ما همراه باشید.

پایه تلویزیون

هر تلویزیون صفحه تخت به پایه تلویزیون یا براکت نیاز دارد و این یک ضرورت است. تلویزیون ال ای دی نیز از این قاعده مستثنی نیست. پایه تلویزیون ال ای دی وسیله‌ای جهت نگه داشتن این دستگاه است. انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارا است. از جمله رومیزی، سقفی، ایستاده، دیواری و… که موضوع مورد نظر ما در این مقاله نوع دیواری آن است. هر کدام از این نوع پایه‌ها برای کاربردها و مکان‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پایه تلویزیون دیواری

در مقاله پایه تلویزیون به صورت مفصل در مورد مدل‌های مختلف آن صحبت شده است که در صورت تمایل می‌توانید مطالعه فرمایید.

پایه دیواری تلویزیون

از مدل‌های دیگر پایه تلویزیون که بگذریم، محبوب‌ترین نوع آن مدل دیواری است. همانطور که از اسم آن مشخص است، این امکان را به شما می‌دهد تا تلویزیون خود را به صورت ایمن روی دیوار قرار دهید.

پایه دیواری LED نیز به شکل‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

انواع پایه دیواری تلویزیون

پایه‌های دیواری دو نوع اصلی دارد: ثابت، متحرک. در ادامه مقاله به شرح هر کدام می‌پردازیم.

پایه دیواری ثابت تلویزیون

این نوع از پایه‌ها جهت نصب انواع تلویزیون از جمله ال ای دی استفاده می‌شود. بعد از قرار دادن تلویزیون روی این پایه دیگر انتظار حرکت دادن دستگاه را نباید داشته باشیم. چون این نوع پایه‌ها به گونه‌ای طراحی شدند که قابل حرکت در هیچ جهتی نیستند. این مدل را با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به مدل متحرک می‌توان تهیه کرد.

پایه دیواری تلویزیون قدیمی

از این نوع برای هتل‌ها یا مکان‌هایی استفاده می‌شود که تعداد تلویزیون زیاد است و نیاز به حرکت دادن آن در جهات مختلف نیست. همچنین بیننده یا مشتری برای مدت زمان کوتاهی از تلویزیون استفاده می‌کند.

این پایه‌ها به صورت ثابت نصب می‌شوند و امکان حرکت برای آن‌ها وجود ندارد. در نتیجه نیاز به ایجاد فضای اضافی در پشت آن‌ها برای جابجایی ندارد، پس کمترین فاصله را با دیوار دارند. این مورد یکی از مزایای آن‌ها است. نصب آن‌ها نسبت به انواع دیگر راحت‌تر است و تقریبا یک ساعت زمان می‌برد.

از معایب این نوع پایه می‌توان به عدم امکان جابجایی در جهات مختلف اشاره کرد. با تغییر زاویه دید شما، زاویه تلویزیون قابل تغییر نیست.

پایه تلویزیون دیواری متحرک

پایه دیواری متحرک تلویزیون، اجازه حرکت در برخی جهات را می‌دهد. که نوع حرکت آن بستگی به انتخاب ما در پایه تلویزیون دارد. این نوع پایه چندین مدل دارد:

 1. پایه دیواری شیب‌دار تلویزیون از نوع متحرک است. به صورت کج روی دیوار نصب می‌شود و در جهات بالا و پایین می‌توان آن‌ را حرکت داد. در این صورت با توجه به زاویه دید شما، زاویه تلویزیون نیز تغییر می‌کند و به ستون فقرات شما آسیب وارد نمی‌شود. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که در جهت افقی، به چپ و راست حرکت نخواهد کرد.
  پایه نصب تلویزیون روی دیوار
 2. پایه دیواری متحرک در تمام جهات یا پایه دیواری بازویی تلویزیون همانطور که از اسم آن مشخص است توسط یک بازو اجازه حرکت در تمام جهات را می‌دهد و گسترده‌ترین دید را برای ما فراهم می‌کند. شما می‌توانید این امکان را داشته باشید که به صورت افقی و عمودی زاویه تلویزیون را تغییر دهید.
  این نوع پایه معمولا دارای یک بازو است که از یک سمت به دیوار و از طرف دیگر به تلویزیون نصب شده است. این بازو قابلیت چرخیدن کامل تلویزیون را فراهم می‌کند. حتی در برخی از پایه‌های بازویی می‌توان بازو را جمع کرد تا دیده نشود و تلویزیون چسبیده به دیوار دیده شود.
  پایه دیواری بازویی تلویزیون
  با توجه به توضیحات فوق، شما به پشت تلویزیون به راحتی دسترسی دارید. همچنین لازم به ذکر است که نصب پیچیده‌تری نسبت به دیگر پایه‌ها دارد.
 3. پایه تلویزیون دیواری کنج یکی دیگر از انواع پایه دیواری متحرک است که در گوشه دیوار نصب می‌شود. در این صورت فقط امکان جابجایی در جهات بالا و پایین را دارد. همچنین از فضای موجود به صورت بهینه استفاده می‌شود.
  فروش پایه دیواری تلویزیون
 4. پایه تلویزیون برقی نیز نوع دیگری از مدل متحرک است که از طریق ریموت کنترل می‌توان زاویه تلویزیون را در جهت دلخواه تغییر داد.

مزایای استفاده از پایه دیواری ال ای دی

 • امروزه با گسترش آپارتمان نشینی در اکثر شهرها، فضای زیادی برای چیدمان منزل وجود ندارد. استفاده از پایه ال ای دی بجای میزهای بزرگ می‌تواند در چیدمان منزل و استفاده بهینه از فضا به شما کمک کند.
 • حتی اگر فضای بزرگی برای چیدمان منزل در اختیار داشته باشید، طراحی‌های شیک و زیبای این پایه‌ها جلوه خاصی به منزل شما می‌دهد.
 • استفاده از پایه دیواری ال ای دی برای منازلی که کودکان مدام در حال رفت و آمد هستند بسیار مناسب است. زیرا تلویزیون نصب شده روی دیوار دیگر امکان جابجا شدن و تکان خوردن توسط کودکان را ندارد. در صورتی که میزهای تلویزیون این مزیت را ندارند.
  پایه دیواری تلویزیون سامسونگ 40 اینچ
 • در مکان‌های عمومی و شلوغ و پر رفت و آمد استفاده از پایه دیواری ال ای دی بسیار توصیه می‌شود. در این صورت دیگر خطر تکان خوردن و افتادن آن وجود ندارد.
 • در نمونه‌های متحرک این پایه‌ها امکان تغییر زاویه تلویزیون وجود دارد. به صورت افقی و عمودی قابلیت حرکت را دارد.

آموزش نصب پایه دیواری تلویزیون

نصب پایه دیواری تلویزیون یکی از راهکارهای مدرن برای زیبا جلوه دادن دکوراسیون منزل و محل کار شما است. در ادامه نکات مهم جهت نصب آن را خواهیم گفت.

 1. برای نصب پایه ابتدا تلویزیون را در دسترس داشته باشید. تلویزیون را در سطح چشمی و از آنجایی که تماشا می‎‌کنید، نصب کنید. معمولا سطح پایینی تلویزیون از سطح زمین باید 50 تا 100 سانتیمتر فاصله داشته باشد.
  نصب پایه دیواری تلویزیون
 2. یک ایده بسیار بد، نصب تلویزیون بالای شومینه است که هم گرما ممکن است به تلویزیون آسیب وارد کند و هم اینکه مجبور هستید در ارتفاع بیشتری آن را نصب کنید که به گردن شما صدمه وارد می‌شود.
 3. اصولا تلویزیون را بالای قسمتی از منزل خود که نیاز هست در ارتفاع بیشتری نصب شود، قرار ندهید. این کار به بدن و ستون فقرات آسیب وارد می‌کند.
  قیمت پایه دیواری تلویزیون ال جی
 4. این نکته را در نظر داشته باشید که پایه متحرک معمولی که در دو جهت بالا و پایین جابجا می‌شود، این امکان را دارد که تلویزیون با وزن سنگین‌تر را نیز پشتیبانی کند. اما پایه بازویی تلویزیون، پایه ای که در تمام جهات حرکت می‌کند و فقط یک بازو دارد باید با رعایت اصول نصب شود و هنگام نصب وزن تلویزیون حتما توسط کارشناس بررسی گردد.
 5. برای خرید پایه دیواری تلویزیون هنگامی که می‌خواهید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید به این نکته توجه کنید که متناسب با سوراخ‌های پشت تلویزیون شما باشد. تمام تلویزیون‌ها VESA یکسانی دارند.
  Video Electronics Standards Association VESA WALL MOUNT یک استاندارد بین المللی است که تولیدکنندگان تلویزیون در دنیا باید بر اساس این استاندارد تلویزیون را جهت نصب بر روی پایه طراحی و تولید کنند. پس همه آن‌ها سوراخ‌های استانداردی در پشت تلویزیون تعبیه کردند که دارای ابعاد و فواصل مشخص و تعریف شده‌ای است. به این صورت نصب را آسان‌تر خواهد کرد.
  پایه نصب تلویزیون روی دیوار
 6. قبل از نصب پایه، به نور تابیده از پنجره در آن فضا دقت کنید. اگر نور به صفحه تلویزیون بتابد حتما آزاردهنده خواهد شد.
 7. اگر سیم‌های تلویزیون را داخل کانال یا دیوار قرار می‌دهید مراقب باشید دچار پوسیدگی، پارگی یا ایرادی نباشند. چون در محیط‌هایی که رطوبت وجود دارد به دلیل خیس بودن، اتصال ناگهانی یا آتش سوزی رخ می‌دهد.

روش نصب پایه دیواری تلویزیون

پایه‌های تلویزیون باید به ستون‌های دیواری وصل شوند که قدرت نگهداری بالایی دارند. اگر فقط روی یک دیوار خشک نصب شوند حتما خسارت وارد می‌کند. چون دیوارهای خشک تحمل آن وزن را ندارند.

برای این کار می‌توان از یک ستون یاب استفاده کرد. معمولا ستون‌ها در هر 16 اینچ در مرکز قرار دارند. شما می‌توانید تلویزیون خود را روی دو ستون نصب کنید. اگر تلویزیون سنگین‌تری دارید بهتر است روی سه ستون نصب شود.

روش نصب پایه دیواری تلویزیون

سپس با یک مداد قسمت سوراخ شدن ستون را روی دیوار در جایی که می‌خواهید نصب شود، علامت بزنید. دیوار را سوراخ کنید و رول پلاک را در آن قرار دهید. رول پلاک مانع از باز شدن پیچ از پایه می‌شود پس حتما از آن استفاده کنید.

نصب پایه دیواری تلویزیون ال جی

حال می‌توان پایه را روی دیوار قرار داد و آن را به دیوار پیچ کرد. بعد از آن می‌توان تلویزیون را روی پایه قرار داد و به کمک چهار سوراخ رزوه‌دار در پشت تلویزیون نصب را تکمیل کرد.

طریقه نصب پایه دیواری تلویزیون

برای زیبایی و نمای بهتر می‌توانید کابل‌های مربوط به تلویزیون را پشت آن پنهان کنید. همچنین می‌توانید از جعبه‌های پنهان‌کننده سیم روی دیوار استفاده کنید.

نصب پایه دیواری تلویزیون سامسونگ

برای نصب پایه دیواری ال ای دی در زمینه‌هایی که نیاز به دانش فنی دارد می‌توانید از یک برقکار کمک بگیرید.

بهترین مارک پایه دیواری تلویزیون

امروزه برندهای معروفی به طراحی و تولید پایه تلویزیون دیواری می‌پردازند که انتخاب بهترین را برای مشتریان سخت‌تر خواهند کرد. بهترین مارک را شما با توجه به بودجه و نیاز خود انتخاب می‌کنید.

درست است که پایه را با توجه به بودجه خود انتخاب می‌کنید. اما برای خرید پایه دیواری تلویزیون ضمن اینکه به قیمت آن توجه می‌کنید، کیفیت و مدل آن را نیز در نظر بگیرید. حتما به برند آن، جنس آن، وزنی که تحمل می‌کند، دقت کنید. همچنین ضمانت و خدمات پس از فروش آن را نیز در نظر بگیرید.

قیمت پایه تلویزیون دیواری‌ نیز متغیر است. اما همانطور که گفته شد پایه دیواری ثابت قیمت مناسب‌تری نسبت به دیگر مدل‌ها دارد. لازم به ذکر است که قیمت پایه دیواری ال سی دی نسبت به ال ای دی تفاوت چندانی ندارد و بیشتر پایه‌ها برای هر دو استفاده می‌گردد.

پایه دیواری تلویزیون سامسونگ 40 اینچ

برای اینکه با برندها بیشتر آشنا شویم، در ادامه تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

پایه دیواری تلویزیون سامسونگ

سامسونگ برند معروف و شناخته شده‌ای است که در زمینه طراحی و ساخت لوازم خانگی و دیجیتال به صورت تخصصی کار می‌کند. پایه تلویزیون ال سی دی سامسونگ یکی از اولین محصولات تولید شده توسط این شرکت است. برند قابل اعتمادی است که پایه‌های متنوعی تولید می‌کند.

پایه دیواری تلویزیون سونی

سونی یکی از برندهایی است در منازل و مکان‌های عمومی بسیاری، وسایل مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید پایه سونی نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های انتخابی شما باشد. این پایه‌ها در انواع مختلف توسط این شرکت طراحی و تولید شده است.

پایه دیواری تلویزیون ایکس ویژن

ایکس ویژن یک برند موفق ایرانی است که چندین نوع از این پایه‌ها را نیز تولید می‌کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی داشتیم توضیحات جامعی در خصوص پایه دیواری تلویزیون و مزایای آن ارائه دهیم که تلویزیون ال ای دی را نیز شامل می‌شود. به این دلیل انواع پایه‌های دیواری را توضیح دادیم که بتوانید پایه مناسب دستگاه خود را انتخاب کنید. صحبت در مورد برند و قیمت بسیار گسترده است اما به اختصار جهت آگاهی شما نکاتی را شرح دادیم. نصب این نوع پایه‌ها کار سختی نیست اگر همه نکات آن را رعایت کنیم.

در انتها از همراهی شما تشکر می‌کنیم و پذیرای نظرات، پیشنهادات و سوالات شما نیز هستیم.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *